DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Myš
Myš patří mezi hlodavce.
S tím bychom taky měli počítat při pořízení. Myši potřebují něco na ohryzávání aby jim nepřerostli hlodáky. Pokud nám myš uteče (a to je bez zajištěného obydlí dost možné), zažijeme si spoustu legrace okousané dráty (pozor, pro myši obzvlášť nebezpečné!), nábytek, myší stopy ve skříni (bobky, bobky a samozřejmě myší pach, který je pro tyhle zvířata typický) a všude možně.

Myší je víc druhů.
Se kterými se ale seznámíme až v jiné sekci.

Myši nejsou jenom bílé s červenýma očkama!
Mě červené oči nevadí, narozdíl třeba od králíků se mi to u myší líbí. A ani si nemůžete myslet že myš je jenom bílá. Dnes lidé propadají šlechtitelské činnosti jako svému hlavnímu koníčku a díky těmto chovatelům-nadšencům dnes známe hodně barev myší. A co jenom barev, dokonce i druhů srsti.



Říká se...,
...že myš smrdí.
Tady to samozřejmě záleží hlavně na subjektivním pocitu různých lidí, někomu samozřejmě páchne i pokojový psík, jinému ne. Pravdou je, že myši vydávají charakteristický zápach, myslím ale, že ten jde natolik eliminovat, že nebrání chovu myšek v domácnosti. Postačí myšky chovat ve větranné místnosti a udržovat jejich obydlí v čistotě. Pokud ale budeme myškám čistit jednou za měsíc a budeme je mít na novinovém papíru jakožto nejlevnější variantě, nemůžeme se divit, že všichni kolem nás cítí "smrad".
...že myši přenáší nemoci.
Každý živý tvor může onemocnět a výjimkou není ani myš. Divoké myši skutečně přenáší různé nemoci, ale ty přece doma chovat nechceme! I laboratorní myška může onemocnět parazity, ti ale nejsou přenosní na člověka. Nemusíme se tedy bát, že nám náš nový mazlíček vyhubí celou rodinu, kromě tchyně...:-)
...že myš kouše.
Myš je v tomhle docela mírumilovný tvor a většinou (píšu většinou) kouše méně, jak např. oblíbenější křeček. Myška kousne jen v krajních případech, častěji ale zapíská a uteče, než že by kousla vyloženě jako útok vůči člověku. To však neznamená, že své zuby neumí používat. Četla jsem, že používání různých kleští a rukavic vzbuzuje u myší kousavost, co je na tom pravdy, nevím, ale možné to je. Ochočenou myšku můžete brát bez obav do rukou. Někdy myšky spíše štípají a jemně okusují, což se dá ale snést - je to součástí procesu ochočování, kdy vás zkoumají jako novou věc v jejich životě. Někdy vás možná myška "ochutná", když vám budou cítit ruce po něčem obzvláště dobrém.